Leasing pracowniczy

Leasing pracowniczy to coraz popularniejsza forma zatrudnienia pracowników, w której to firma leasingowa zatrudnia pracowników i wynajmuje ich do innych firm. Jest to stosunkowo nowa usługa, więc warto odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, które najczęściej padają ze strony przedsiębiorców.

Czym jest leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy to forma zatrudnienia, w której pracownicy są zatrudniani przez firmę leasingową, która wynajmuje ich do innych firm.

Jakie korzyści płyną z leasingu pracowniczego?

Leasing pracowniczy niesie za sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienić można m.in. oszczędność czasu oraz kosztów związanych z rekrutacją i szkoleniem pracowników, elastyczność w zarządzaniu zasobami ludzkimi, zwiększenie efektywności pracy i poprawę jakości usług.

Jakie są różnice między leasingiem pracowniczym a outsourcingiem?

Leasing pracowniczy i outsourcing są dwoma różnymi formami zatrudnienia pracowników. W leasingu pracowniczym firma leasingowa zatrudnia pracowników i wynajmuje ich do innych firm, podczas gdy w outsourcingu firma zleca wykonanie określonych zadań zewnętrznej firmie.

Jakie są koszty leasingu pracowniczego?

Zależą one od wielu czynników. Wśród nich należy wymienić np. liczbę i kwalifikacje wynajmowanych pracowników, długość umowy leasingowej, poziom wynagrodzenia oraz koszty ubezpieczenia i podatków.

Czy pracownicy wynajęci przez firmę leasingową są chronieni przez prawo pracy?

Tak, pracownicy zatrudnieni przez firmę leasingową są chronieni przez prawo pracy i mają takie same prawa jak pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez firmę.

 

Jakie są wymagania wobec firm korzystających z leasingu pracowniczego?

Firmy korzystające z leasingu pracowniczego muszą zapewnić pracownikom takie same warunki pracy, jakie by mieli w przypadku zatrudnienia ich bezpośrednio. Muszą również przestrzegać prawa pracy, odprowadzać podatki i składki na ubezpieczenie społeczne.

Jakie są ograniczenia związane z leasingiem pracowniczym?

Ograniczenia związane z leasingiem pracowniczym to m.in. brak kontroli nad procesem rekrutacji i selekcji pracowników, ograniczona kontrola nad ich pracą, brak możliwości kształtowania ich kwalifikacji i umiejętności, a także koszty związane z wynajmem pracowników. Przed zdecydowaniem się na tę formę zatrudnienia, warto przemyśleć czy ograniczenia te są akceptowalne.

Jakie są wymagania wobec pracowników zatrudnionych przez firmę leasingową?

Pracownicy zatrudnieni przez firmę leasingową muszą spełniać wymagania określone w umowie między firmą leasingową a klientem, dla którego będą pracować. Wymagania te mogą obejmować określony poziom wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia w pracy w określonych branżach lub na konkretnych stanowiskach.

Co zyskujesz?

WYGODA

Gwarantujemy szybki proces rozpoczęcia usługi i błyskawiczną reakcję na Twoje aktualne zapotrzebowanie, minimum formalności (jedna umowa i jedna faktura VAT!) 

WSPARCIE EKSPERTÓW

Współpracując z Bisar Outsourcing, stawiasz na wsparcie specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Nasz zespół jest zawsze do Twojej dyspozycji – gotowy odpowiedzieć na pytania i rozwiązać bieżące problemy.

OSZCZĘDNOŚĆ FINANSOWA

Współpraca z Bisar Outsourcing oznacza dla Ciebie uzyskanie kosztu VAT bez dodatkowych obciążeń. Ponadto możesz przestać martwić się o koszty rekrutacji i utrzymania obsługi kadrowej.

Zaufali nam

intercars
Movi