Według ostatnich doniesień już ponad połowa firm w Polsce zatrudnia cudzoziemców. Polscy przedsiębiorcy najczęściej zatrudniają obywateli z Ukrainy, Białorusi oraz pracowników z Azji i Dalekiego Wschodu. Przeszkodą w zatrudnianiu pracowników ze Wschodu mogą być jednak procedury, z którymi nie zawsze pracodawca jest w stanie samodzielnie sobie poradzić.

Pracownicy z Ukrainy i pracownicy ze Wschodu w Polsce

Ostatnio media donoszą o coraz większej liczbie cudzoziemców, którzy podejmują pracę na terenie naszego kraju. Polscy przedsiębiorcy chętnie zatrudniają obcokrajowców – trend ten obserwowany jest szczególnie od 2015 roku. Początkowo w polskich przedsiębiorstwach pracę znajdowali głównie pracownicy z Ukrainy. Obecnie coraz więcej firm z powodu braku rąk do pracy interesuje się również pracownikami z Dalekiego Wschodu, głównie pracownikami z Filipin, Mołdawii czy też pracownikami z Bangladeszu i Wietnamu. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad 628 tysięcy cudzoziemców płaci składki na ubezpieczenie społeczne w Polsce. Ponad 460 tysięcy stanowią pracownicy z Ukrainy. W ostatnim czasie wzrasta również liczba pracowników z Dalekiego Wschodu.

Bisar – doświadczona agencja o międzynarodowym zasięgu

Zatrudnianie obcokrajowców w Polsce nie jest najłatwiejsze, zwłaszcza biorąc pod uwagę skomplikowane procedury i zmieniające się często przepisy. Dotyczy to zwłaszcza pracowników z Azji i Dalekiego Wschodu. Wyjściem z sytuacji jest pomoc Agencji Pośrednictwa Pracy. Aby uniknąć problemów związanych z zatrudnianiem pracowników ze Wschodu warto skorzystać z pomocy rzetelnej i doświadczonej Agencji Pośrednictwa Pracy. Bisar jest agencją, którą tworzy doświadczony zespół z ponad 10 letnim doświadczeniem. Misją agencji jest zapewnienie właściwych rozwiązań w zakresie rekrutacji i zatrudniania pracowników na potrzeby polskich przedsiębiorstw, przejmując jednocześnie wszelkie obowiązki pracodawcy, jeśli chodzi o płatność wynagrodzeń, opłacanie składek ZUS itp.

Dlaczego jeszcze warto postawić na współpracę z Agencją Pracy?

Agencja Pośrednictwa Pracy to przede wszystkim doświadczenie i know how, które są bezcenne dla pracodawcy, który nie miał wcześniej okazji zatrudniać cudzoziemców. Przepisy dotyczące zatrudniania cudzoziemców, choć cały czasu upraszczane, nadal są dość zawiłe, a ponadto cały czas się zmieniają. Przy współpracy z agencją pracodawca nie musi martwić się o legalność zatrudnienia obcokrajowców, ponieważ tym zajmuje się i za to odpowiada Bisar. Ważne jest również szybkie działanie Agencji – rekrutacja cudzoziemców na własną rękę może ciągnąć się miesiącami. Dzięki szerokiej bazie kontaktów Bisar jest w stanie w krótkim czasie znaleźć dla pracodawcy odpowiednią ilość chętnych do pracy obcokrajowców, których kwalifikacje i doświadczenie będą idealnie wpisywać się w wymagania pracodawcy i potrzeby oferowanych miejsc pracy. Bisar zajmuje się również szkoleniami pracowników, zapewnia im badania lekarskie, a także pomaga im dotrzeć do Polski i organizuje zakwaterowanie. W razie potrzeby agencja w krótkim czasie jest ponadto w stanie zorganizować zastępstwo za niezdolnego do pracy pracownika.